Umrl je Božidar Lapaine, hrvaški oblikovalec gospodinjskih aparatov, ki jih je imel vsak jugoslovanski dom

Kakšna stavka? Največja zasebna klinika podira vse rekorde – z zdravniki iz javnih bolnišnic.

3. 3. 2023; 09.40
Avtor: K.M.

Luka Dončić je s soigralcem prišel do velikega uspeha foto: Profimedia

Kaj takšnega do zdaj ni uspelo še nobenemu košarkarju, oziroma košarkarjema.

Luka Dončić je ponoči s klubskim kolegom Kyriegom Irvingom dosegel prav poseben rekord. Nikoli v zgodovini košarkarskega kluba Dallas Mavericks se namreč še ni zgodilo, da bi kar dva igralca presegla več kot 40 točk na isti tekmi. To je ponoči uspelo že omenjenima košarkarjema, ki sta skupaj natresla kar 82 točk in s tem prispevala znatni delež pri končni zmagi kluba nad klub om Philadelphia 76ers.

Zabava na igrišču

Dončić je pri Dallasu, pri katerem sta le še Reggie Bullock (15) in Chris Wood (10) dosegla dvomestno število točk, igral 40 minut in v tem času iz igre metal 13-22, za tri točke 7-13, proste mete pa 9-11. Ob tem je imel še 12 podaj, štiri skoke, ukradeno žogo in pet izgubljenih. Njegov glavni partner v napadu Irving, ki je igral po štirih porazih na petih tekmah ob Dončiću, je dejal, da "se je preprosto moral priključiti zabavi". V dveh minutah več na parketu je metal 15-22, za tri pa 6-8.

"Luka je bil pripravljen na zabavo. Jaz pa tudi. To je ena tistih tekem, na katerih smo pokazali izjemno predstavo. Hvaležen sem, da se je delo izplačalo, saj bi se tekma lahko nagnila na katerokoli stran," je po tekmi dejal Irving. Dončić pa je soigralcu namenil lepo pohvalo: "Če bi moral plačati, da bi gledal nekoga igrati, potem bi bil to on. Ker nekaj njegovih potez je res neverjetnih."