Z razstrupljanjem v prvi vrsti pomagamo obremenjenim jetrom, ki niso sposobna ustaviti vseh strupov, težkih kovin in drugih škodljivih snovi, ki jih v telo vnašamo z neprimerno prehrano. S tem pripomoremo k splošnemu boljšemu počutju, vitalnosti, ohranjanju zdravja, dvigu energije in še marsičemu. In ne, za razstrupljanje ne potrebujete zdravil (vsako sintetično zdravilo le še dodatno obremeni jetra in poveča potrebo po razstrupljanju), pač pa naravne pripomočke. In ne pozabite na osnovo čiščenja telesa: vodo. Pijte jo v zadostnih količinah vsak dan.
Zeolit, najmočnejši mineral v naravi.
Zeolit je naravni mineral vulkanskega izvora, ki na osnovi znanstvenih raziskav velja za najmočnejši razstrupljevalec v naravi. Nase veže slabo (strupe, težke kovine, herbicide, radioaktivne delce idr.) ter oddaja dobro (minerale, kot sta magnezij in kalcij, ter druge esencialne snovi). Zaradi njegovih učinkov ga ljudje uporabljajo tako za uživanje kot za razstrupljanje in povečanje rodovitnosti zemlje. V vseh primerih je, kažejo tudi raziskave, izjemno učinkovit. Razlog za to se skriva v njegovem negativnem naboju, ki je redkost med minerali in mu daje sposobnost velike ionske izmenjave. Ko začnemo uživati zeolit, ta v telesu nase veže strupe, ki se nato skupaj z njim izločijo iz telesa. Zeolit jih namreč dobesedno priklene nase. Z njim si pomagajo tudi ljudje s hudimi boleznimi, jemljejo ga kot dopolnilno pomoč. Škoditi ne more, priporoča se, da ga vsak dan zaužijemo eno čajno žličko z veliko vode. Za razliko od gline, ki je sicer ravno tako znana po veliki razstrupljevalni moči, ga lahko uživamo neprekinjeno. Ljudje, ki so ga že preizkusili, poročajo, da so ob začetku jemanja zeolita občutili denimo izdatno potenje, kar pa je le še dodaten dokaz, da učinkuje. Skupaj z znojem se izločajo strupi in več ko je teh v telesu, bolj se človek poti. Se pa izdatno potenje ustavi (najpozneje po enem mesecu), ko se telo v večji meri očisti.
Limona, najenostavnejša čistilka telesa.
Limona, govorimo kajpak o ekološko pridelani, ki ne vsebuje pesticidov, je verjetno najenostavnejša in najhitreje dostopna pomoč jetrom. Citronska kislina, ki se skriva v njej, spodbuja prebavne encime in razstrupljanje jeter. Nesladkana limonada je tako zelo primeren napitek, ki bi si ga morali privoščiti vsak dan. Če že ne vsak dan, pa si jo redno pripravljajte vsaj dva tedna zapored, da dosežete želeni učinek. V tem času poskusite tudi sicer jesti zdravo in nekoliko lažjo hrano. Čeprav gre za povsem naraven proces, ki pomaga telesu, pa ne bodite presenečeni, če se bo na začetku pojavil kakšen glavobol ali slabost. To je ravno tako znak, da zadeva deluje in da se je telo pričelo čistiti. Pitje limoninega soka ali limonade bi drugače utegnilo povzročati težave edino ljudem, ki jim dela preglavice želodčna kislina. Hkrati pa vam lahko prav limona pomaga ugotoviti, ali je vaša težava preveč ali premalo kisline v telesu. Če se po pitju limoninega soka počutite bolje, vam preglavice povzroča premalo kisline. V tem primeru vam bo zelo koristilo, če boste po vsakem obroku spili sok ene limone. Če pa pitje limoninega soka počutje še poslabša, je vaša težava preveč želodčne kisline. Potemtakem bo bolje, da se razstrupljanja lotite z drugimi naravnimi pripomočki.
Pegasti badelj, prijatelj jeter.
O koristih pegastega badlja za jetra se veliko govori. Priporočajo ga zdravniki, o njegovem delovanju pišejo strokovnjaki, nanj pa prisegajo tudi alternativci. Ne zgodi se velikokrat, da bi se zdravniki in zeliščarji strinjali, a pri pegastem badlju so vsi zedinjeni: pomaga razbremeniti jetra in telo. Vendar le takrat, ko ga uživamo dovolj dolgo in v primerni obliki. Čaji ne pomagajo kaj dosti, saj se vanje ne izloči zadosti snovi, zaradi katerih je pegasti badelj pravzaprav opevan. Veliko več boste imeli od tinkture ali naravnega prehranskega dopolnila iz pegastega badlja.
Regrat, darilo pomladi.
Izkoristite dar, ki ga ponuja pomlad, in se odpravite nabirat regrat. Gotovo veste, da je zdrav, nas pa vsako leto zmrazi, ko vidimo ljudi, ki ga nabirajo ob prometnih cestah in na poljih, ki jih obdelujejo s škropivi. Regrat je namreč zdrav samo, če ga nabiramo v neonesnaženem okolju. Če so tla onesnažena (denimo s težkimi kovinami), jih regrat vsrka vase in od njegovega uživanja ne boste prav nič pridobili. Ravno nasprotno, vaše telo lahko še dodatno obremeni. Zato temu, kje ga nabirate, namenite posebno pozornost. Poleg solate si lahko iz njegovih listov in korenin pripravite tudi čaj za boljše delovanje jeter. Mimogrede bodo regratovi listi pomagali še pri zastajanju vode v telesu, motnjah v delovanju ledvic in mehurja ter pri revmatskih obolenjih.
Čemaž v izobilju.
V tem času nam narava na veliko ponuja še eno nadvse koristno rastlino. To je čemaž ali divji česen, ki pa se ga odpravite nabirat v gozd samo, če ga dobro poznate. Neuko oko ga lahko zamenja z listi šmarnice ali podleska, ki sta oba zelo strupena in ob zaužitju celo smrtno nevarna. Listi čemaža dišijo po česnu in so sveže zelene barve. Dodajamo jih lahko solati, iz njih pripravimo juho ali preprosto, a nadvse okusno omako za testenine, namaz in podobno. Deluje podobno kot česen, le da mu pripisujejo še več koristnih učinkov. V ljudski medicini ga cenijo, ker spodbuja delovanje žlez, čisti celotno prebavno pot, dihalne poti in krvni obtok ter razkužuje. Deloval naj bi celo proti astmi, zniževal raven holesterola, nižal vročino in odvajal seč iz telesa. Čemaževa tinktura slovi po tem, da odstranjuje težke kovine iz telesa.
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
PrijavaŠe nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke
Napačno vnesen email naslov
Ta email naslov je že uporabljen!
Registracija je bila uspešna!
© 2024, SALOMON d.o.o.
Vse pravice pridržane.