foto: Profimedia
Kar 46 tisoč ljudi je sodelovalo v raziskavi, ki je potrdila, da eno izmed najbolj pomembnih človeških lastnosti podedujemo in da pri njej ne gre zgolj za skupek življenjskih izkušenj in vzgoje.
Sposobnost poistovetenja z drugo osebo, njenim stanjem in občutki, brez da bi v to vpletli lastna čustva je empatija. Kljub nasprotnemu prepričanju, pa so zdaj britanski in francoski strokovnjaki potrdili, da na njo vplivajo tudi geni. V največji raziskavi povezani z empatijo je sodelovalo kar 46 tisoč ljudi, ki so jih strokovnjaki izprašali in preverili tudi njihov genski zapis. Na koncu pa so prišli do zaključka, da se le-ta delno deduje in da včasih, kljub pravilni vzgoji, ni nujno, da se bo le-ta pri posamezniku tudi razvila, če dejansko ni zapisana v njegovih genih. Genska zasnova, ki je povezana z razvojem empatije, je predvsem ta, da obstaja povečana možnost za razvoj ekstremnih notranjih občutkov.
Ista raziskava je tudi dokazala, da so ženske bolj sposobne pokazati pravo mero empatije. Le-to pa sicer ni povezano z genetskim zapisom, ampak predvsem zaradi socializacije in hormonov.
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
PrijavaŠe nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke
Napačno vnesen email naslov
Ta email naslov je že uporabljen!
Registracija je bila uspešna!
© 2025, SALOMON d.o.o.
Vse pravice pridržane.