foto: Profimedia
Italijanska univerza je analizirala vpliv opravljanja na 22 ženskah (moških niso vključili, saj niso želeli vpliva spolne raznolikosti) in prišla do zanimivih rezultatov.
Opravljanje naj bi v možganih sprožilo več hormona sreče, ki pozitivno vpliva na samo delovanje vsakega posameznika. Isti hormon se recimo pri ženskah sproži med porodom in se zaradi njega lažje povežejo z otrokom, med seksom in izkazovanjem naklonjenosti. Na nek način ta hormon sreče, oksitocin, je na grobo kriv za združevanje ljudi.
Torej, če se sprošča med opravljanjem, to pomeni, da se z osebo, s katero opravljaš, lažje povežeš. Raziskava je pokazala, da se ga sproži občutno več kot med splošnimi pogovori, kot je recimo pogovor o kvaliteti kave, posledica pa je bila ravno večja povezanost s službenimi sodelavkami in sošolkami. To povezujejo tudi s tem, da v družbi dobrih prijateljev ljudje lažje in raje opravljajo, kot v družbi neznancev ali ljudi, s katerimi nimajo globljega odnosa.
Občutek zaželenosti pozitivno vpliva tako na mentalno kot tudi fizično zdravje človeka in lahko s seboj povleče številne pozitivne vidike. Mentalna stabilnost prepreči marsikatera obolenja in omogoči hitrejše okrevanje.
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
PrijavaŠe nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke
Napačno vnesen email naslov
Ta email naslov je že uporabljen!
Registracija je bila uspešna!
© 2024, SALOMON d.o.o.
Vse pravice pridržane.