Ali redno čistite čopiče za ličenje? Če ne, naj vam zaupamo, da niste edini. Rezultati nedavne obsežne ankete podjetja Biocote navajajo, da uporabniki čistijo čopiče manj kot enkrat na mesec ali pa celo nikoli.
A umazanije na čopičih ne gre jemati tako zlahka. Na gostih ščetinah se namreč ne naberejo le ostanki ličil, pač pa tudi prah, ostanki sebuma, odmrle kožne celice in številni mikrobi, ki lahko resno ogrozijo vaše zdravje. Pojav mozoljev in kožnih vnetij je tako še najbolj zanemarljiv – samo poglejte, kaj so odkrili v laboratoriju podjetja Biocote.
V interni laboratorij so poslali različne čopiče za nanašanje ličil. Zanimalo jih nje namreč, koliko mikroorganizmov se je razvilo med ščetinami. Rezultati so bili šokantni. ''Kot lahko vidite na fotografiji, smo na testiranih čopičih odkrili močno kontaminacijo bakterije Staphylococcus aureus,'' pojasnjuje mikrobiolog dr. Andrew Summerfield in dodaja, da lahko omenjena bakterija, ki ji pravimo tudi stafilokok, povzroči različne kožne bolezni, kot so vnetja ali celuitis. Pri slednjem gre za akutno bakterijsko okužbo kože in podkožnega tkiva, ki jo prepoznamo po pordeli oteklini. Okužbo lahko spremlja tudi vročina in povečane regionalne bezgavke. To pa še ni vse, stafilokok lahko v resnejših primerih povzroči bakterimijo, pljučnico ali celo bakterijski endokarditis (okužba srčnih zaklopk).
''Naši izsledki jasno kažejo na to, kako pomembno je, da poskrbite za čistočo čopičev za ličenje. Toplo vam priporočamo redno čiščenje, skrb za zdravje naj bo na prvem mestu.''
Preberite si še: Kako z dvema sestavinama očistiti čopiče?
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
PrijavaŠe nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke
Napačno vnesen email naslov
Ta email naslov je že uporabljen!
Registracija je bila uspešna!
© 2024, SALOMON d.o.o.
Vse pravice pridržane.