Svet slavnih
 

Anette predstavila svojo divjo plat

14. 7. 2020; 20.00
Avtor: PR / V.M.
Anette- foto 1

Anette foto: osebni arhiv

Glasbenica Anette predstavlja pesem, ki jo je ustvarila v težkih dneh in se željna pobega v fantazijski svet prepustila ustvarjalnosti ...

»Divjina je tista divja ženska v meni, ki je močna in kreativna. Ona ve, kako se stvarem streže,« je ob izidu avtorske pesmi povedala glasbenica, ki je pred kratkim sodelovala pri mednarodnemu glasbenemu projektu. Z več kot 30 glasbeniki je soustvarjala album motivacijskih pesmi v angleškem jeziku. Besedila in glasbo za album je napisal britanski kantavtor James Dand.

Profesorica nemškega jezika je zaupala, da je pesem 'Divje' nastala v času korona krize, ko je delala tudi po 12 ur na dan in kot sama pravi: »Ko mi je telo govorilo, da potrebuje predah.«

Anette foto: Promocijska fotografija

»V tistih težkih dnevih sem se velikokrat usedla za klavir in si prepevala melodijo, da sem se sprostila. Hotela sem se zateči v fantazijski svet, ki je drugačen, ni obseden, ni razjeden, ni prestrašen, ... v svet, kjer je zame vse mogoče. Živimo v zares divjih časih in prav je, da se naučimo ustvarjati notranji mir v nas samih, ker ga s tem sejemo tudi med ljudi.«

Pesem je nastala v sodelovanju z dolgoletnim sodelavcem Alexom Volaskom, ki se podpisuje pod aranžma in produkcijo pesmi.

Videospot je 'Divje' je bil posnet v enem dnevu v Velenju pod režisersko taktirko Marka Maaga. Ob koncu večera sta se ekipi pridružila plesalca, ki sta z gibi posnemala lutki v Anettinih rokah.

Učiteljica in bodoča glasbena terapevtka

Anette se poleg poučevanja nemškega jezika in ustvarjanja glasbe dodatno izobražuje za glasbeno terapevtko. V letu 2018 se je namreč vpisala na študij glasbene terapije na Inštitutu Knoll.

»Študij glasbene terapije mi je dal drugačen pogled nase in na svet okoli sebe - odkrila sem veliko novih instrumentov, ki so spodbudili mojo radovednost in raziskovanje o vplivu glasbe na človekovo telo in psiho. Sprva so bile moj ljubljenček rdeče ukulele, kasneje pa še kalimba, steel drum, ocean drum in mnogi drugi. Odkrila sem, da sem vstopila v široko morje nečesa novega, še neodkritega. V praksi sem delala terapije z otroki z motnjami v duševnem razvoju, predvsem z avtisti in otroki z Downovim sindromom. To te kot človeka zaznamuje - znebiš se predsodkov pred drugačnostjo in tako kot sem zapisala v svoji zadnji terapiji, te ti otroci naučijo brezpogojne ljubezni.«

prejšnji članek
Ob 80. obletnici rojstva Johna Lennona se njegov kip vrača domov
Svet slavnih
Ob 80. obletnici rojstva Johna Lennona se njegov kip vrača domov
naslednji članek
Ana Klašnja presenetila z zapeljivim posnetkom
Svet slavnih
Ana Klašnja presenetila z zapeljivim posnetkom
#nasazenazenska
nasazenazenska

Napačno vnesen email naslov

  • Uporabite pravilen email naslov
  • npr.: "narocnik@mail.si"

Ta email naslov je že uporabljen!

Registracija je bila uspešna!

Prijavite se na e-novice

Zahvaljujemo se vam za prijavo.

Na svoj e-naslov boste prejeli potrditveno sporočilo.

Prišlo je do napake. Preverite vpisan e-naslov in znova poskusite.