Uklešen živec foto: profimedia
Do tega lahko privede stalno ponavljanje enakih gibov (npr. delo za tekočim trakom, delo z miško …) ali pa, ko držimo naše telo dlje časa v določenem položaju (npr. klečanje ob delu na vrtu, pomivanje posode …). Na ukleščenje so najbolj občutljivi živci, ki potekajo skozi ozke kanale, kjer ni dovolj mehkega tkiva, ki bi jih zavarovalo.
Bolečina, ki nastane zaradi stisnjenega ali ukleščenega živca se lahko pojavi na mestu, kjer je živec stisnjen, lahko pa tudi potuje po telesu in se pojavi drugje. Npr. ukleščen živec v hrbtenici lahko povzroči bolečino v vratu, ki preko ramen seva v roke. Lahko pa gre bolečina tudi preko nog v stopala.
Za uspešno zdravljenje je potrebna čim hitrejša diagnoza. Zdravljenje pa se lahko od človeka do človeka lahko razlikuje, odvisno od bolečin in resnosti stanja. Nekaterim pomagajo že protibolečinska in protivnetna sredstva, drugim ustrezna fizioterapija, pri resnejših obolenjih pa pride v poštev tudi operacija, kjer se odstrani odvečno tkivo, ki pritiska na živec.
Vas je uščipnilo v križu? foto: Profimedia
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
PrijavaŠe nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke
Napačno vnesen email naslov
Ta email naslov je že uporabljen!
Registracija je bila uspešna!
© 2025, SALOMON d.o.o.
Vse pravice pridržane.