Trda, poroženela koža in neurejeni nohti so odraz neskrbnosti in slabe nege, čeprav navzven še tako prijetnega videza. Zima je naredila svoje, zdaj pa ste na vrsti vi.
Lepa pričeska, prava barva las, obleka po meri in zloščeni čevlji sodijo k prvemu vtisu, ki ga dobimo o človeku. Kaj pa urejena stopala in negovani nohti na nogah? Ste pozabili nanje, češ, saj se jih ne vidi. Napaka. Nežna in mehka stopala so sama po sebi redkost in tudi urejeni nohti ne pridejo kar tako. Zato storite nekaj koristnega zase, saj vam bodo za to hvaležne celotne noge, ne le stopala.
Čeprav morda mislite, da je izvajanje domače pedikure za vas precejšnja izguba časa, zanjo ne potrebujete več kot pol ure tedensko.
Ob otvoritvi sezone odprtih sandal vam bo najbolj v pomoč dober pediker, ki je za to strokovno usposobljen. Pozneje si stopala in nohte laže urejate sami. Čeprav morda mislite, da je izvajanje domače pedikure za vas precejšnja izguba časa, zanjo ne potrebujete več kot pol ure tedensko. Ker so le-ta izpostavljena velikim dnevnim obremenitvam, se marsikdaj pojavijo neprijetne in trdovratne težave.
- pomanjkanje vlage – koža postane groba in razpokana, kar so idealni pogoji za različne okužbe,
- stanjšan mastni sloj, ki ščiti stopala od udarcev,
- nastanek žuljev, otiščancev, kurjih oči … zaradi dolgotrajnega stanja, prekomerne telesne teže in nepravilne obutve,
- slaba prekrvitev – povzroča močno poroženelo (trdo) kožo,
- zmanjšano delovanje limfnega obtoka, ki povzroča otekanje nog.
Vzroki za težave
- obremenjenost stopal,
- nošenje čevljev iz umetnih materialov,
- nagnjenost k suhi koži.
Nevšečnosti kože stopal lahko preprečimo, omilimo ali celo odpravimo z vsakodnevno skrbno nego. Prvi korak naj bo vsakodnevno redno čiščenje, občasno tudi piling kože stopal. Na ta način zmanjšamo debelino poroženele kože stopal in možnosti okužb.
Nasveti za zdrava in urejena stopala
1. Ne nosite pretesne obutve.
2. Po napornem dnevu svojim utrujenim stopalom privoščite sproščujočo kopel iz naravnih sestavin: tople vode, rastlinskih izvlečkov (na primer divjega kostanja) in eteričnih olj.
3. Občasno po kopeli odstranjujte suho in trdo kožo stopal, ko bo trda koža na stopalih zmehčana.
4. Redno skrbite za pravilno striženje in piljenje nohtov ter odstranjevanje obnohtne kožice.
5. Lepše noge razkažite tudi z nežno in natančno nalakiranimi nohti.
Že Sokrat je dejal: ‘’Če nas bolijo stopala, nas boli vse.’’
Stopala vsebujejo 250.000 žlez znojnic. Te pa vsak dan izločijo 2 dcl znoja. Da, prav ste prebrale. Spremljevalec je neprijeten vonj, ki nastane, ko bakterije, ki so prisotne na koži, razgradijo maščobne sestavine znoja. Pri tej nevšečnosti si pomagamo s kopelmi, ustreznimi kremami in pršili.
Čezmerno znojenje stopal omilimo z učinkovinami, ki ožijo znojnice. Te so v obliki tekočin, posipov, tekočih pudrov in gelov. Sočasno noge tudi hladijo.
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
PrijavaŠe nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke
Napačno vnesen email naslov
Ta email naslov je že uporabljen!
Registracija je bila uspešna!
© 2025, SALOMON d.o.o.
Vse pravice pridržane.