Nepraviln osenčenje obraza ima lahko napačen učinek. foto: Shutterstock
Velikokrat opazujem, kako želijo nekateri na današnjih družbenih omrežjih privabiti pozornost in jo usmeriti v svoje kanale. Tako začno zaradi dramatičnosti pretiravati s senčenjem, gledalci pa pri tem pozabljajo, da kamera odvzame kar 40 % ličil. Morate vedeti, da je televizijsko ličenje navadno močnejše, zato malce z rezervo spremljajte dogajanje. Na ulicah pogosto potem srečujem mlada dekleta, ki kopirajo to ustvarjanje, pa so po nepotrebnem zato podobne maškaram. Pri senčenju bodite zelo pazljivi, saj lahko obraz hitro tudi postarate, če ne poznate osnovne zakonitosti senčenja.
Za ekstremno senčenje obraza morate poznati tudi tehnike zabrisovanja, da sence niso premočne, skorajda umetelne. Vedeti morate tudi to, da se vsak obraz ne zasenči enako, saj boste lahko kaj hitro že tako tanek nos še stanjšale in bo na koncu podoben čarovniškemu nosu. Gremo lepo po vrsti. S senčenjem in osvetljevanjem obraza ustvarimo dimenzijo. Vse, kar svetlimo, večamo, kar temnimo, pa manjšamo in tudi definiramo.
Podbradka v resnici ne moremo zmanjšati, lahko pa za to optično poskrbimo s senčenjem. Po čeljustni kosti peljemo senco in jo potem zabrišemo navzdol v podbradek. Tako ga bomo optično zmanjšali.
Če dobro pogledate svoje ličnice, boste opazili, da so najbolj izbočeni deli svetli, pod ličnico pa se lobanja vboči, zato je ta predel tudi malce temnejši. Bolj ko ga bomo senčili (temnili), bolj boste optično vitki v obraz. Močno senčenje izjemno lepo pristaja ženskam s polnimi potezami, kar pomeni močne ličnice. Če je vaš obraz bolj suhljat in mu manjka maščobe, se raje izognite senčenju pod ličnično kostjo, ker boste dosegli videz pretirane vitkosti, ki spominja na anoreksično podobo. Pri takšnem obrazu raje posegajte po rdečilih za lica, ki optično napihnejo ličnice
Osvetljevalec nanesemo na najbolj izpostavljen del, torej ličnično kost, pod njo pa nanesemo temnejšo senco, da poudarimo vdrtino pod ličnico. Na ličnico nato nanesemo blush ali rdečilo.
Visoka čela rada zasenčim s temnejšimi bronzerji, ki so rahlo pepelnate barve. Rečemo jim contouring barve. Bronzer, ki je toplejše oranžne, bo vaš obraz otoplil, tisti, ki ima bolj hladen pepelnat podton, pa bo primeren za manjšanje čela. Tako si ga s krožnimi gibi lahko nanesete na kožo ob rob lasišča vse do vrha ušes; nujno poskrbite, da so robovi lepo zabrisani, tako kot bi barvo napršili. Sence se morajo nežno zliti v preostali del podlage in nikjer ne smemo zaznati ostrih robov. Če imate čelo srčaste oblike, zasenčimo samo ta del tako, da poskušamo dobiti oval. Če je čelo bolj kvadratno, poskrbimo za mehčanje robov.
Sredino nosu pustimo svetlo, lahko pa jo potenciramo z osvetljevalci, tako da povlečemo ravno črto, nato optično izrišemo nova robova nosu in ju zabrišemo v mehko senco. Na sredino nosu rada dodam osvetljevalec kovinskega sijaja.
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
PrijavaŠe nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke
Napačno vnesen email naslov
Ta email naslov je že uporabljen!
Registracija je bila uspešna!
© 2024, SALOMON d.o.o.
Vse pravice pridržane.