Afera sodna stavba: kabinet Andreje Katič bo vodila Žibertova desna roka

Avtor: V.M.
Zmagovalka Loreen - Tattoo

Zmagovalka Evrovizije 2023: Loreen - Tattoo foto: RTV Slovenija

Na 67. Izboru za Pesem Evrovizije v Liverpoolu je slavila Švedska!

V finalnem evrovizijskem večeru se je predstavilo 26 tekmovalnih skladb, naše barve so zastopali fantje skupine Joker Out in sicer s pesmijo Carpe Diem.

Zasedba se je v  drugem polfinalu kot zadnja uvrstila med finalistke in si tako prvič po letu 2019 prislužila vstopnico v finale.

Joker Out foto: Sarah Louise Bennett/EBU

Glasovanje v velikem finalu je potekalo tako, kot smo bili vajeni v preteklih letih: del glasov so prispevale nacionalne žirije, del pa občinstvo s telefonskim oz. SMS-glasovanjem ter z glasovanjem v evrovizijski aplikaciji oz. na spletni strani.

Titulo najboljše evrovizijske pesmi je osvojila skladba Tattoo, ki jo je odpela švedska predstavnica Loreen, ki je pred enajstimi leti že slavila na Evroviziji.

Joker Out so si za pesem Carpe Diem tekom glasovanja z 78-imi točkami prislužili 21 mesto.

Končni izidi Evrovizije 2023 foto: RTV Slovenija