Prenizka temperatura v spalnici slabo vpliva na kvaliteto vašega spanja. foto: Dreamstime
Za slab spanec je lahko odgovorna tudi temperatura vaše spalnice. Če je prostor pretopel, je spanje zelo nemirno, veliko se premetavamo, pojavi se lahko tudi glavobol. Kakopak tudi prehladna spalnica vpliva na naše počutje, če je denimo hladnejša ( pod 14˚ C), se posameznik zelo težko sprosti. Namesti se v skrčeno lego, njegove mišice so napete, ob drgetanju, se hitro premikajo.
Nenazadnje predstavlja mraz stres za telo, saj mora človeški organizem ohranjati stalno telesno temperaturo. Najugodnejšo temperaturo v spalnici je sicer težko določiti, odvisna je namreč od vsakega posameznika. Strokovnjaki priporočajo temperaturo okrog 18˚ C, vendar ne sme biti višja od 22 ˚ C.
Za kvaliteten spanec je pomemben tudi svež zrak v spalnici, zato je priporočljivo, da prostor, v katerem spimo, pred spanjem dobro prezračimo. Strokovnjaki poudarjajo, da na nemiren spanec povzroča tudi vlaga. V kolikor je vlage v prostoru preveč, nam je pretoplo, če pa je vlage premalo, nas suh zrak sili h kašlju. Pri uravnavanju vlažnosti naj vas vodi misel, da je najprimernejša vlažnost zraka med 40 in 60 odstotki.
Preberite si še: Magnezijevi pripravki proti stresu in za lepše spanje
Veste, kaj se vam je sanjalo danes ponoči? foto: dreamstime
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
PrijavaŠe nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke
Napačno vnesen email naslov
Ta email naslov je že uporabljen!
Registracija je bila uspešna!
© 2025, SALOMON d.o.o.
Vse pravice pridržane.