šola, učenec foto: Zarja Jana
Kdor pade, se lahko spet pobere
Naučijo se, kako ravnati ob neuspehu in razvijejo pozitivno mentaliteto, da se stvari dajo tudi popraviti.
Pogosto so kreativni
Lepo spričevalo prav nič ne pove, kako kreativen je človek. Naš šolski sistem ponuja namreč zelo malo prostora za razvijanje in nagrajevanje ustvarjalnosti. Zato imajo v šoli težave ravno najbolj kreativni učenci.
Bolj so sproščeni
Dobre ocene so pogosto povezane s pretirano ambicioznostjo in nesposobnostjo sprejetja slabega rezultata. Popolnost, ki je povsem tuja slabim učencem - in tako je tudi prav. Kajti ljudje, ki želijo biti vedno popolni, so stalno pod pritiskom, slabo spijo in pogosto trpijo zaradi strahov in depresije. Lastnosti, ki niso ravno najbolje sprejete med delodajalci ...
Razvijejo individualne odlike
Kdor je dober v tujih jezikih ali matematiki, prej najde svojo osebno izpolnitev pri pouku kot učenci, ki se mučijo s snovjo, samo da bi dobili najboljšo oceno. Prvi s tem pogosto razvijejo odlike, ki nimajo nič opraviti z učnim načrtom - veliko pa z življenjem. Ustanovitelj Microsofta Bill Gates (59) je šolski čas izkoristil predvsem za programiranje - s 14 leti je nato ustanovil svoje prvo podjetje.
Več tvegajo
Dolgoročno načrtovanje? Ne ravno najboljša plat slabih učencev. Namesto da bi imeli seznam opravil, običajno vse naredijo v zadnjem trenutku. Morda zaradi lenobe ali neorganizira- nosti, kar se jim lahko maščuje. Po drugi strani pa to govori o njihovi pripravljenosti na tveganja, ki so potrebna, da kdaj pa kdaj zapustimo uhojeno pot in poskusimo nekaj novega.
Imajo višjo čustveno inteligenco
Kdor se ne osredotoča zgolj na šolo in prosti čas raje preživi s prijatelji na igrišču, sicer ne bo najboljši učenec v razredu, bo pa razvil dragocene socialne in čustvene kompetence. Te lastnosti mu bodo prišle še kako prav v poznejšem poklicnem življenju. Ljudje z bolj tankočutnimi čustvenimi senzorji namreč znajo bolje motivirati druge ljudi oziroma kolege. Poleg tega so mojstri branja med vrsticami: lažje ugotovijo, kaj pravzaprav hoče šef.
Imajo debelejšo kožo
Le kdor se nauči konstruktivnega odziva na kritike, postane dovolj trden za spopadanje s težkim vsakdanom v službi.
Znajo delegirati
Ljudje, ki v šoli niso ravno najbolj blesteli, se zavedajo svojih slabosti in se nimajo za nenadomestljive. Zato tudi nimajo težav z razdeljevanjem nalog, ker znajo ugotoviti, kdo bi jih opravil bolje kot oni. Sposobnost, ki pogosto manjka nekdanjim odličnjakom - čeprav je zelo pomembna v poklicnem življenju.
otroci, šolarji foto: profimedia
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
PrijavaŠe nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke
Napačno vnesen email naslov
Ta email naslov je že uporabljen!
Registracija je bila uspešna!
© 2024, SALOMON d.o.o.
Vse pravice pridržane.