Kihanje je povezano z delovanjem živčnega sistema. Kihnemo namreč, ko živec v nosu zazna dražljaj oziroma tujek, ki ga je potrebno odstraniti. Vsak posameznik kiha drugače, eni kihnejo enkrat, drugi po dvakrat, trikrat celo štirikrat zapored.
Največkrat kihamo po telesni vadbi, ob žvečenju žvečilnega gumija, ko smo ne nekaj alergični in pri gledanju v sonce. Po telesni vadbi kihamo, ker hitreje dihamo in kisih hitreje kroži po telesu. Posledično se hitro osušita usta in nos, ki se potem začne vlažiti in povzroči kihanje.
Morda si že slišala za mit, da med kihanjem zamižimo, saj bi nam drugače zaradi previsokega pritiska v očeh oči padle iz jamic. No, ta mit ne drži. Nekateri ljudje kihajo z odprtimi očmi in njihove oči ostanejo na mestu. Pritisk se sicer res poveča, vendar ne toliko, da bi oči padle ven.
Kihanja nikar ne zadržuj. S preprečevanjem kihanja preprečiš njegov namen, odstranitev tujka, lahko pa nastanejo tudi drugi zapleti, kot počene krvne žilice v očeh, počeni bobniči ali trebušna prepona.
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
PrijavaŠe nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke
Napačno vnesen email naslov
Ta email naslov je že uporabljen!
Registracija je bila uspešna!
© 2024, SALOMON d.o.o.
Vse pravice pridržane.