foto: profimedia
''Mehur je zelo prilagodljiv, zasnovan je namreč tako, da lahko zadrži večje količine urina. Občasno zadrževanje tako ne povzroča nobenih težav,'' pojasnjuje ameriški urolog Alex Shteynhlyuger.
Kaj pa, če urin pogosto zadržujemo?
Saj ne, da bi urin zadrževali kar tako, ker se nam ne bi ljubilo na stranišče. Pri opravljanju mnogih poklicev ne gre drugače, kot da je potrebno nekoliko potrpeti in počakati na primeren trenutek, ko lahko zapustimo delovni prostor. S kroničnim zadrževanjem urina se srečujejo zlasti prodajalke, avtoprevozniki in pisarniški delavci, pred katerimi se vijejo dolge kolone strank. Nekatere prodajalke poročajo o urah vsakodnevnega zadrževanja urina, ki lahko postane tudi zelo boleče.
Kaj se torej v času polnjenja mehurja dogaja v telesu? Polnejši kot je mehur, bolj se razteza njegovo mišično tkivo. Slednje je sicer elastično, a če mišice kronično raztezamo, se lahko elastična tkiva preveč raztegnejo. V resnejših primerih se lahko tkivo zabrazgotini.
Kronično zadrževanje urina vodi v neprijetne zdravstvene težave, kot so denimo poškodbe ledvic, nezmožnost popolnega izpraznjevanja mehurja in povečano tveganje za okužbe sečil.
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
PrijavaŠe nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke
Napačno vnesen email naslov
Ta email naslov je že uporabljen!
Registracija je bila uspešna!
© 2024, SALOMON d.o.o.
Vse pravice pridržane.