27. 8. 2023; 09.25
Avtor: K.M.
Maruša Mišmaš Zrimšek

Maruša Mišmaš Zrimšek v današnjem finalu. foto: Profimedia

Slovenska atletinja je letošnje svetovno prvenstvo v atletiki zaključila z odličnim tekom na 3000 metrov z zaprekami.

28-letna Maruša je današnji tek sicer začela bolj v ozadju, a je odlično držala tempo in letošnje svetovno prvenstvo v atletiki za Slovenijo zaključila na odličnem šestem mestu. To je tudi tretji najboljši rezultat za naši državo na tokratnem prvenstvu. Kristjan Čeh je namreč osvojil drugo mesto v metu kopija, Tina Šutej je bila četrta v skoku s palico, Lia Apostolovski pa je danes v skoku v višino danes osvojila deveto mesto.

Maruša Mišmaš Zrimšek je torej z odličnim tekom podrla svoj državni rekord v teku na 3000 metrov z zaprekami. S časom 9:06,37 je tako svoj čas 9:10,07 izboljšala za 3 sekunde in pol. Maruša je bila ob tem tudi druga najhitrejša Evropejka v današnjem finalu.