Krom je mikroelement, ki sodeluje pri vzdrževanju normalne ravni glukoze v krvi in pri presnovi ogljikovih hidratov, beljakovin ter maščob. foto: Google
VOLČJA LAKOTA IN DEBELOST
Na žalost pa v hrani razvitega sveta kroma kronično primanjkuje. Posledici hitrega tempa življenja sta namreč fizična neaktivnost in prehranjevanje z visoko kalorično industrijsko predelano hrano, kar dolgoročno pripelje do različnih presnovnih motenj, posledično pa tudi do metabolnega sindroma, debelosti in drugih obolenj.
Klinični znaki pomanjkanja kroma so izredno visok krvni sladkor, povišane vrednosti maščob v krvi in upočasnjena presnova. Novejše študije tudi ugotavljajo, da ljudem začne primanjkovati kroma že kmalu po tridesetem letu. Dodajanje kroma je priporočljivo tudi pri ljudeh, ki imajo povečan obseg pasu, so pretežki ali na dieti zaradi visokega krvnega sladkorja oziroma holesterola. Krom je namenjen tudi vsem tistim, ki pogosto občutite volčjo lakoto in imate neizmerno željo po sladkem.
PRAVI IZBOR HRANE
Med živili, ki vsebujejo veliko kroma, najdemo polnozrnata žita, krompir, suhe slive, arašidovo maslo, oreščke, morske sadeže, meso, jajca, paradižnik, glavnato solato, gobe, kakav ipd. Prehrana z malo maščob zagotavlja več kroma kot prehrana, bogata z maščobami.
POMAGATE SI LAHKO S PREHRANSKIMI DOPOLNILI
Krom pa lahko uživate tudi v obliki prehranskih dopolnil. Zaužijte ga vedno z velikim kozarcem vode, ker boste le tako preprečili želodčne težave. Njegov izkoristek bo večji, če ga zaužijete med obrokom, ki je bogat tudi z vitaminom C.
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
PrijavaŠe nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke
Napačno vnesen email naslov
Ta email naslov je že uporabljen!
Registracija je bila uspešna!
© 2025, SALOMON d.o.o.
Vse pravice pridržane.