foto: Dreamstime
Da je zdravljenje z glino uspešno že stoletja, je rad poudarjal tudi ljudski zdravnik dr. Vogel. Pa ste vedeli, da delovanje gline močno okrepi dodatek zeliščnega čaja? Kombinacijo gline in zdravilnih zelišč zdravnik toplo priporoča zlasti pri težavah z revmo in živčnimi vnetji. Kombiniran pripravek izdelamo v obliki glinene kaše, v katero vmešamo izbrani zeliščni čaj.
Prava izbira čaja
Pri živčnih vnetjih uporabite melisin čaj, pri revmatičnih bolečinah pa lahko izbirate med materino dušico, brinovimi iglicami in evkaliptusovimi listi. Izbrano zelišče zgolj poparite, nato pa poparek precedite.
Kako pripraviti glineno zeliščno oblogo?
Za manjšo površino boste potrebovali obilno žlico gline. V slednjo vmešate zeliščni poparek, uporabite toliko tekočine, da bo nastala redka glinena kaša. Sedaj kašo enakomerno razmažite po laneni krpici, 2 do 5 centimetrov na debelo. Obkladek položite na boleče mesto, kjer ga lahko pustite dve uri, po potrebi tudi preko noči.
V kolikor vas pestijo vnetja, lahko glineni kaši dodate nekaj kapljic šentjanževega olja. Dr. Vogel je ob tem izpostavil tudi praktično vrednost oljnatega dodatka. Ilovica bo prijetno mazljiva, ne bo se izsušila in postala krhka, trda. Tako pripravljen obkladek bo ugodnejši zlasti za bolj občutljive posameznike.
Opomba: Po uporabi glineni obkladek zavrzite. Glina namreč nase veže nečistočo, zaradi česar ni primerna za vnovično uporabo.
Glina se ponaša s protivnetnimi, antiseptičnimi in protiinfekcijskimi učinki. foto: Profimedia
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
PrijavaŠe nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke
Napačno vnesen email naslov
Ta email naslov je že uporabljen!
Registracija je bila uspešna!
© 2024, SALOMON d.o.o.
Vse pravice pridržane.