foto: profimedia
''Nasmeh nas nič ne stane, vendar čudežno deluje. Obogati tistega, komur je namenjen in ne osiromaši tistega, ki ga poklanja. Zablesti kot sončni žarek, a spomin nanj lahko za vedno ostane. Nihče ni tako bogat, niti tako reven, da si ga ne bi mogel privoščiti, z njim lahko vsak samo pridobi. Nasmeh prinaša srečo v hišo, prijatelju pomoč pri sklepanju poslov. Je počitek utrujenemu, kažipot izgubljenemu, sončni žarek žalostnemu in najboljše naravno zdravilo proti jezi. Ni ga moč kupiti, izprositi, izposoditi ali ukrasti, ker ima vrednoto samo kadar se ga podarja! ''
Tako se glasijo vrstice priljubljenega verza, ki pa se seveda nanašajo na iskren nasmeh. Kot pojasnjujejo komunikologi, je slednji asimetričen, izraziteje izražen na desni strani obraza, še posebej pa je opazen okoli oči, ki se ob tem zožijo oz. postanejo stisnjene. Da osebo prevevajo pozitivni občutki ali navdušenje, izražajo tudi odprta usta.
Kako pa je videti lažni nasmeh? Če želi oseba zgolj dajati vtis pozitivnih čustev, v resnici pa so slednja precej drugačna, boste to prepoznali po očeh. Nasmeh je namreč simbolično videti, kot da smo ga na obraz pritrdili, kar pomeni, da se smejimo le z usti, mišice okoli oči pa ostanejo nespremenjene. Opazili boste tudi, da nasmešek traja dlje časa ter da je bolj izražen na levi strani obraza. Če oseba ob tem ustnice stisne, to nakazuje na skrivanje pravih čustev.
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
PrijavaŠe nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke
Napačno vnesen email naslov
Ta email naslov je že uporabljen!
Registracija je bila uspešna!
© 2024, SALOMON d.o.o.
Vse pravice pridržane.